Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Drogowskaz do sukcesu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF
EFS

Drogowskaz do sukcesu

 

Projekt realizowany w roku szkolnym 2008/2009, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Do Projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki" przystąpiły następujące szkoły: Szkoła Podstawowa w Droszewie; Szkoła Podstawowa w Skalmierzycach; Szkoła Podstawowa w Gostyczynie.

Projekt obejmował zajęcia matematyczno - przyrodnicze, wyrównawcze, logopedyczne, psychoedukacyjne i język angielski. Założeniem projektu było zmniejszenie dysfunkcji między uczniami, a także dalszy rozwój zdolności i możliwości uczniów.

Wszelkie koszty związane z udziałem w zajęciach, zakupem materiałów i pomocy dla uczniów, wycieczkami, wyżywieniem, udziałem w Zielonej Szkole, Szkole językowej były współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego „ Kapitał Ludzki", nadzorowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu, całkowicie bezpłatne dla uczestnika.

 W ramach projektu "Drogowskaz do sukcesu" uczniowie naszej szkoły i koledzy ze Skalmierzyc i Gostyczyny wyjechali w maju 2009 roku do Skorzęcina. W czasie wyjazdu uczniowie zwiedzili Katedrę Gnieźnieńską, Muzeum Początków Państawa Polskiego, Muzeum Okręgowe w Koninie i Muzeum Miniatur w Pobiedziskach. Dużym przeżyciem był pobyt w parku dinozaurów. Były też inne atrakcje: dyskoteki, zabawy, gry na świeżym powietrzu, liczne konkursy, ogniska. Wszyscy aktywnie uczestniczyli z zajęciach, a dla wielu uczniów był to pierwszy tak długi wyjazd poza miejsce zamieszkania.