Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Ślubowanie Pierwszoklasistów

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 9 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. W tym roku szkolnym klasę I tworzą same dziewczyny. Pani Dyrektor Lidia Biela powitała zaproszonych gości: zastępcę Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Panią Agnieszkę Sipkę, proboszcza naszej parafii ks. dr. Jarosława Materlińskiego, przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Elżbietę Ochlik, rodziców i uczniów. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistek.  W dalszej części uroczystości uczennice wspaniale zaprezentowały się przed społecznością szkolną, rodzicami i nauczycielami. Wykazały się m.in. wiedzą na temat naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Udowodniły też, że znają  zasady  ruchu drogowego. Wtedy wszyscy uczniowie uczestniczący w uroczystości  zgodnie oznajmili, że uczennice z klasy I mogą już zostać przyjęte do braci uczniowskiej. Pierwszoklasistki złożyły więc uroczyste ślubowanie. Pasowania na uczniów szkoły  dokonała Pani Agnieszka Sipka. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez Panią Lidię Bielę oraz wspaniałych upominków przez zaproszonych gości. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców.
Wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie naszej szkolnej uroczystości składam serdeczne podziękowania.

Kochane dzieci!  

Cieszymy się, że dołączyłyście do grona uczniów i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!