Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Pora już na rozstanie…

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   19 czerwca 2019 r. ósmoklasiści po raz ostatni przekroczyli progi Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Droszewie jako jej uczniowie. Teraz czekają na nich nowe szkoły  i nauczyciele;  wyzwania, przygody i marzenia.  Uroczystość  z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019, którą o godz. 9.00 rozpoczęła msza święta,  była okazją do podziękowań i pożegnań:

„Dziękuję Wam za wspólnie spędzony czas na wspólnej nauce i nie tylko, dziękuję za uśmiech, dobre słowo, żart a zwłaszcza szczerość. Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami. Te mądre słowa wybitnego poety Adama Mickiewicza niech staną się dla Was wskazówką. Budujcie Waszą przyszłość na mądrości, którą tyle lat zdobywaliście” – powiedziała wychowawczyni do uczniów klasy ósmej.

   Wiele miłych słów skierowała w stronę absolwentów i  uczniów naszej szkoły  Pani Dyrektor Lidia Biela.  Życzyła ósmoklasistom, by  znaleźli własną drogę do szczęścia. By osiągnęli to, co sami sobie postawią za cel i poczytają za sukces; by nigdy nie zabrakło przy nich bliskich osób, z którymi swoją radość i swoje szczęście będą mogli dzielić.  Na zakończenie uroczystości siódmoklasiści zaprezentowali scenkę     z życia koleżanek i kolegów z klasy ósmej. Swoim występem sprawili uczniom, pracownikom szkoły i miłym  gościom wielką przyjemność. 

   Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Pracownikom Szkoły życzymy bezpiecznych, radosnych i słonecznych wakacji!