Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Międzynarodowy Dzień Kropki - "Kropeczkowa przygoda"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Pomysł świętowania Dnia Kropki  powstał, gdy Peter Reynolds napisał książeczkę pt. „The Dot”, opowiadającą o małej dziewczynce Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a i jest inspiracją do aktywności dzieci w wielu krajach. 

      17 września 2018 r. po raz czwarty świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy.  Z tej okazji przez kilka dni realizowaliśmy projekt wychowawczy o tej tematyce. Tym razem to przedszkolaki wraz z wychowawcą zaprosiły uczniów klas I,II i III na film o małej dziewczynce. Aktywnie włączył się w organizację święta także Samorząd Uczniowski. Realizując projekt, rozmawialiśmy  o bohaterce filmu i jej uczuciach. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że warto mieć wokół osoby, które nas wspierają i w nas wierzą. Następnie na różnych zajęciach powstały kropkowe dzieła sztuki.  W klasach przeprowadzono rozmowy o tym, co to znaczy pięknie żyć oraz wyjaśniano znaczenie powiedzeń: ,,Być w kropce” i ,,Postawić kropkę nad i”. Zajęcia języka angielskiego również były niecodzienne. Weronika Banaszak, Maria Frankiewicz i Karolina Mądry zorganizowały dla uczniów konkursy  podczas  przerw: rzuty do kropek  piłeczkami. Nie zabrakło również kropkowych strojów.

 Ponadto zorganizowano konkurs plastyczny ,,W Kropeczkowie”. Laureatkami konkursu zostały: z klasy II Zofia Olejnik, z klasy V Julia Klicha i Paulina Kowalczyk. W konkurencji „Rzut do kropek” z klas młodszych 1 miejsce zajęła Julia Błaszczyk (100 pkt. ), 2 miejsce Marta Frankiewicz ( 70 pkt.),  3 miejsce Amelia Matuszewska ( 48 pkt.), natomiast wyróżnienia otrzymały Aleksandra Błaszczyk i Izabela Lesień. Najbardziej spostrzegawczymi uczennicami okazały się Joanna Rubas, Kinga Michalak, Sandra Klicha, Nikola Rubas i Julia Michalak.  Laureatom wręczono dyplomy i upominki.

  Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i oczywiście wiary we własne możliwości.