Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Skarpetkowe Wyzwanie

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Kochani Uczniowie! Na przekór złym nastrojom i wirusowi, zapraszamy Was do udziału w kolorowej i niesamowitej akcji: Skarpetkowe Wyzwanie
Czym jest Skarpetkowe Wyzwanie?
#SkarpetkoweWyzwanie Odbywa się co roku 21 marca i wiąże się z Światowym Dniem Zespołu Downa. Tego dnia na znak uznania dla ludzkiej unikalności są noszone dwie różne skarpetki.

W jaki sposób możesz wziąć udział?
Wystarczy, że jeśli 20. marca założysz dwie różne skarpetki, zrobisz zdjęcie
i wyślesz je do nas a my udostępnimy je na naszej szkolnej stronie. W ten sposób wspólnie okażemy naszą solidarność, wsparcie, szacunek i sympatie wobec osób
z zespołem Downa oraz ich rodzin
Możesz również zdjęcie udostępnić w sieci społecznościowej (za zgodą rodziców), oznaczając hashtagiem #SkarpetkoweWyzwanie.

Dlaczego skarpetki?
Różne skarpetki stały się symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ chromosom ma kształt skarpetki.
Data 21. 03. również jest symboliczna, ponieważ ludzie z zespołem Downa mają jeden dodatkowy 21. chromosom. Mają trzy zamiast dwóch. To zaburzenie genetyczne jest fachowo nazywane trisomią 21. chromosomu.
Choć mają coś więcej, nie wywyższają się!

Dzięki Skarpetkowemu Wyzwaniu o osobach z Zespołem Downa mówi się coraz więcej. Jednak niewiele ludzi ma osobistą styczność z osobami obdarzonymi tym syndromem i na świecie wciąż brakuje o nim wiedzy. Istnieje problem naturalnej integracji osób z Zespołem Downa z resztą społeczeństwa. Przełammy zatem lody i przestańmy się bać nieznanego. Ty również możesz zrobić coś w tym kierunku. W jaki sposób? Pomóż zwiększyć świadomość, usunąć bariery i wyzbyć się uprzedzeń.