Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Spacerkiem po Kaliszu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

      6 października 2021 roku uczniowie klas V, VI i VII razem z wychowawcami udali się na wycieczkę szkolną do Kalisza. Z przystanku odjechaliśmy o godzinie ósmej rano i zaraz po dotarciu na miejsce poszliśmy się na śniadanie do  McDonald’s. Każdy z nas zamówił to, na co miał w danej chwili ochotę. Miło było zjeść posiłek  z przyjaciółmi i cieszyć się wspólnymi chwilami.

Następnie spacerkiem przeszliśmydo centrum miasta i w Cinema 3D obejrzeliśmy film pt. „Jak rozmawiać z psem?“. Film opowiadał o przyjaźni głównego bohatera Oliviera z jego psem Henrim. Cała historia była pełna emocji. Wszyscy bardzo przeżywaliśmy losy głównych bohaterów, być może dlatego, że prawie każdy z nas ma jakieś zwierzątko w domu. Wielu zastanawia się przecież jak to było znać myśli zwierzaka i móc z nim porozmawiać. Film bardzo się nam podobał, dzięki niemu zrozumieliśmy jak ważna jest przyjaźń człowieka ze zwierzęciem.

   Po wyjściu z kina udaliśmy się do kaliskiego ratusza. W piwnicy oraz ratuszowej wieży powstała nowoczesna, multimedialna ekspozycja, prezentująca historię miasta szczycącego się najstarszą w Polsce metryką pisaną. W podziemiach ratusza można też było zajrzeć do średniowiecznego skryptorium i spróbować swoich sił w kaligrafii. Poznaliśmy także  dzieje kaliskich zakonów oraz historię "Statutu kaliskiego".Mogliśmy z dużej wysokości podziwiać piękno najstarszego miasta w Polsce. Jego zabytkowe kamienicez innej niż zwykle perspektywy wyglądały zupełnie inaczej. Uwagę wielu dzieci przykuł zabytkowy, ogromny zegar. Nie mogliśmy uwierzyć, iż jest aż tak duży. Wspaniale, że mogliśmy zobaczyć go z bliska.

   Do domu wróciliśmy po 14.00. Szkoda, że wycieczka już za nami, ale przecież rok szkolny dopiero się zaczął…

 

                                                          Faustyna Tułacz kl. VII