Monodram to dość trudna i wymagająca forma wyrazu scenicznego, „łącząca słowo, ruch i gest, pozwalająca na wykorzystanie rekwizytu..”. Trudna, ale bardzo lubiana przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Droszewie. Kolejny już raz podjęli się tego artystycznego wyzwania prezentując monodramy podczas październikowego i listopadowego konkursu.
Na scenie XXI REJONOWYCH PREZENTACJI MONODRAMÓW „Mali Koryfeusze” organizowanych przez Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu, stanęły:
- w kategorii I- Nikola Jarosik i Aleksandra Garsztkaz klasy II
- w kategorii II- Nikola Rubasi Oliwia Garsztka – uczennice klasy V
- w kategorii III- Karolina Mądry reprezentując klasę VIII.
Wszystkie Młode Aktorki doskonale wcieliły się w role i pokazały zgromadzonej publiczności jak świetną zabawą może być właśnie zabawa w teatr. W humorystycznych scenkach zmieniając się w różne zwierzęta, czy też postaci ludzkie, ukazały nasze cechy i przywary takie jak podejrzliwość, upór, zarozumialstwo, hipokryzja, ale ipozytywną pogodę ducha. Ich występy zostały nagrodzone brawami oraz wyróżnione przez komisję konkursową, w skład której wchodzili teatrolodzy i aktor kaliskiego teatru.
W prezentacjach rejonowych wyróżniono:
Nikolę J., Olę G. z klasy II oraz Oliwię G. z klasy V
III miejsce zajęła natomiast Nikola R. z klasy V
I miejsce przyznano Karolinie M. z klasy VIII.I to właśnie Karolina reprezentowała naszą szkołę w Wielkopolskim Przeglądzie Monodramów w Kleczewie otrzymując wyróżnienie za rolę schorowanej, a jednak pełnej pogody ducha starszej, czarującej pani. Dla Karoliny było już to kolejne wystąpienie na scenie Domu Kultury w Kleczewie. Swoją przygodę z teatrem zaczynała przecież w klasie 1! Każdego roku wracała z przeglądów teatralnych z sukcesami i nagrodami, wspaniale reprezentując naszą szkołę.
Wszystkim dziewczynkomgratulujemy odwagi oraz talentu i czekamy na kolejne ich wcielenia na scenie. Mamy nadzieję, że ich przygoda z teatrem dopiero się zaczyna i też stanie się ich wielką pasją.
(M.K.)