Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Monodramy z Droszewa wyróżnione w rejonie

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły podjęli się trudnego, artystycznego wyzwania  jakim bez wątpienia jest  MONODRAM. Forma wyrazu scenicznego „łącząca  słowo, ruch i gest, pozwalająca na wykorzystanie rekwizytu..” czyli teatr jednego aktora, który daje wiele możliwości spontanicznego wyrażenia siebie.

W XIX REJONOWYCH PREZENTACJACH MONODRAMÓW „Mali Koryfeusze” organizowanych dnia 26 października 2019r. przez Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu, Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Droszewie reprezentowały uczennice:

- w kategorii I- Nikola Rubas (kl. III), która wspaniale wcieliła się w rolę pracowitej mróweczki

- w kategorii II- Maria Frankiewicz (kl.VI) znakomita w roli zebry, Julia Klicha (k.VI) wspaniała w polowaniu na mysz, Karolina Mądry (kl.VI) doskonała w roli kury leczącej szczura

- w kategorii III- Weronika Banaszak (kl. VII) jako delikatny, barwny motyl.

 

W tegorocznej edycji przeglądu wzięło udział  24 uczestników z Kalisza oraz ościennych powiatów. Jurorzy w składzie Barbara Wąsik, dr Maciej Michalski oraz Dariusz Sosiński oceniali dobór repertuaru (wiersz, proza – literatura polska i światowa), kulturę słowa, inscenizację, grę aktorską i reżyserię. Poziom artystyczny uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. Cieszymy się, że kolejny raz uczennice naszej szkoły udowodniły swój niewątpliwy talent aktorski i zaprezentowały swą kreatywność przed liczną publicznością.

Za monodramy „Polowanie na Mysz” i Motyl” Julia i Weronika otrzymały z rąk organizatorów wyróżnienia. Na gratulację zasługują wszystkie Aktorki, które oczarowały zgromadzonych. Za swoje występy dziewczynki zebrały wielkie brawa, dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.