Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Wycieczka na Warmię i Mazury

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W dniach 8-10 maja odbyła się wycieczka na Warmię i Mazury. Uczestniczyły w niej klasy od 2 do 8. Wyjechaliśmy ok. godziny 6:00 rano. Podczas podróży, towarzyszył nam dobry humor.

    Pierwszym celem naszej wycieczki był Olsztyn. To piękne i malownicze miasto zachwyciło uczestników wycieczki. Podczas spacerowania po Olsztynie mogliśmy podziwiać min. Ławeczkę Mikołaja Kopernika, Stare Miasto, Bazylikę Archikatedralną św. Jakuba, Park Podzamcze, Figurę Św. Jakuba i Dom Gazety Olsztyńskiej. Nasza wspaniała pani pilot Paulinka i kierowca pan Roman zawieźli nas bezpiecznie  do pensjonatu ,,Karczma u Wallenroda”. Jedzenie w tym miejscu było bardzo smaczne. Drugiego dnia o godzinie 8:30 zjedliśmy śniadanie i o 9:15 ruszyliśmy do Wilczego Szańca. Po zwiedzaniu tego miejsca przejechaliśmy się wojskowym samochodem do ,,Strefy 3”. Następnie udaliśmy się do Świętej Lipki. Ten kościół z piękną historią, zapiera dech w piersiach. Kolejnym punktem tego dnia było Kadzidłowo- czyli safari na Mazurach. Zobaczyliśmy tam takie zwierzęta jak: ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec i wiele innych gatunków zwierząt. Po powrocie do pensjonatu odbył się grill. Spędziliśmy ten czas razem, na rozmowach i śmiechach. Ostatniego dnia udaliśmy się do skansenu w Olsztynku. Podziwialiśmy tam stare chaty, kościół i szkołę. Podczas zwiedzania udaliśmy się do pijalni ziół. Jako ostatni zwiedziliśmy Grunwald. Poszliśmy tam do muzeum i obejrzeliśmy film historyczny.

    W drodze powrotnej dopisywało nam świetne samopoczucie. Naszymi opiekunami byli: Pani Magdalena Kubacka i Pan Kamil Stodolski. Dziękujemy za wspaniałą wycieczkę.

Weronika Banaszak