Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj!

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W tym roku nasza szkoła dołączyła do organizowanej przez fundację Dbam o mój zasięg, ogólnopolskiej akcji „Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj!”. Celem kampanii jest przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci, wzmacnianie więzi rodzinnych, rozwijanie wrażliwości estetycznej, kreatywności, uzdolnień plastycznych i językowych u dzieci i młodzieży, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

Uczniowie otrzymali darmowe kartki świąteczne, a podczas zajęć świetlicowych oraz lekcji z wychowawcą ozdabiali je i redagowali życzenia świąteczne. Wszystkie kartki zostaną dostarczone do osób starszych i samotnych przebywających w szpitalach, oraz instytucjach wsparcia na terenie powiatu ostrowskiego.

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

  • Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
  • To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
  • Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
  • Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
  • Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
  • To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
  • To naprawdę łatwe i fajne.