Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Wizyta księdza biskupa w szkole

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   2 października 2019 r. Szkołę im. Marii Konopnickiej w Droszewie odwiedził Jego Ekscelencja ksiądz biskup Stanisław Napierała w asyście duszpasterzy: ks. kanonika Jarosława Materlińskiego i ks. kanonika Eugeniusza Synowca. W spotkaniu z księdzem biskupem uczestniczył również pan Michał Ciupka sekretarz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Wizyta tak szanownych gości była wyjątkowym wydarzeniem dla dyrekcji, nauczycieli, rodziców, uczniów i przedszkolaków naszej szkoły.                             

   Na początku spotkania słowa powitania wygłosiła pani dyrektor Lidia Biela: „Jesteśmy zaszczyceni wizytą tak znakomitego gościa w murach placówki, w której jedną                        z najważniejszych wartości jest wiara a ponadto pielęgnowane są m.in.: szacunek i miłość bliźniego, przyjaźń, rodzina czy empatia.”  Zwróciła uwagę na ma słowa świętego Jana Pawła II, wygłoszone do młodzieży na Jasnej Górze: "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali".  Zaapelowała do uczniów, aby słowa papieża Polaka stały się  ich drogowskazem w dalszej drodze po wiedzę i wskazówką na każdy dzień życia.  Następnie   uczniowie zaprosili szanownego gościa na program artystyczny, podczas którego m.in. wyjaśnili jak rozpoznać świętego. Niezwykle sympatycznym akcentem spotkania była rozmowa księdza biskupa z uczniami, ich rodzicami, nauczycielami i pracownikami niepedagogicznymi.

  W dalszej części uroczystości biskup senior nawiązał do słów Ojca Świętego; podziękował pani dyrektor, nauczycielom, rodzicom za trud  i poświęcenie jakie wkładają  w wychowanie młodego pokolenia. Szczególne podziękowanie złożył na ręce pani Marzeny Pawłowskiej, która przygotowała uczniów i przedszkolaki do udziału w części artystycznej. Na zakończenie wizyty udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa.

   Mamy nadzieję, że wizyta księdza biskupa w progach naszej szkoły zapisze się w naszych sercach i pamięci. Bardzo cieszymy się z  odwiedzin Jego Ekscelencji księdza biskupa i życzymy wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej i w życiu osobistym.