Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

    Pani Lidia Biela Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Droszewie powitała uczniów, przedszkolaki i rodziców w ostatnim dniu roku szkolnego 2021/2022. Miniony rok nie należał do najłatwiejszych, rozpoczął się w cieniu pandemii a później został naznaczony tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie.Jednocześnie w roku 2022 sejm  polski uhonorował wybitnych Polaków, w tym naszą patronkę Marię Konopnicką, znakomitą poetkę, niepospolitą znawczynię serc i dusz dziecięcych.  Z jej sylwetką związane były liczne działania podejmowane przez uczniów naszej szkoły m.in. wyjazd na uroczystość obchodów urodzin poetki 23 maja tego roku, która odbyła się w auli UAM w Kaliszu.

    Po uroczystym wręczeniu świadectw i nagród za wysokie wyniki w nauce Pani dyrektor pogratulowała wyróżnionym uczniom ich sukcesów. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do absolwentów, którzy żegnają się ze szkołą, by iść w świat i spełniać swoje marzenia. Życzyła, aby wspomnienia, które zabiorą ze sobą, pielęgnowali                      i wracali do nich z uśmiechem.

Słowa podziękowania skierowała do rodziców, którzy każdego dnia stanowili dla swoich dzieci wsparcie na często trudnej, ale na pewno ciekawej szkolnej drodze     do wiedzy.

Na koniec Pani Lidia Biela życzyła wszystkim przedszkolakom, uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, aby czas wakacji był okazją do kolekcjonowania wspomnień, odkrywania świata. Życzyła  również bezpiecznego wypoczynku, niezależnie od form spędzania wolnego czasu oraz tego, aby dbali o siebie i swoich bliskich.

Wiele wzruszeń dostarczył uczniom, nauczycielom i zebranym gościom film przygotowany prze uczniów klasy siódmej, nawiązujący do sytuacji, z którymi uczniowie klasy ósmej zetknęli się w szkole przed ostatnie osiem lat. Nie zabrakło także akcentu wokalnego i tanecznego w wykonaniu Wiktorii Wojciechowskiej i Zofii Olejnik.

   Trudno sobie wyobrazić szkołę bez naszych ósmoklasistów, muszą jednak wyruszyć w dalszą drogę, zostawiając po sobie serdeczne, pełne sympatii wspomnienia.

 

Nie zapomnimy o was i wy też o nas pamiętajcie!