Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

1 października 2022 r. społeczność szkolna wraz z znakomitymi gośćmi uczestniczyła  w wyjątkowej uroczystości z okazji oficjalnego otwarcia boiska wielofunkcyjnego. Swoją obecnością  uroczystość uświetnili: Minister Rodziny i Polityki Społecznej Pani Marlena Maląg, poseł na Sejm RP Pani Katarzyna Sójka, poseł na Sejm RP Pan Tomasz Ławniczak, Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Pan Jerzy Łukasz Walczak, zastępca burmistrza Pani Agnieszka Sipka, Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Pan Tadeusz Orzechowski, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Pani Renata Nogaj, radni: Sebastian Łuczak i Wiktor Bęcki. Miło było gościć  także sołtysów z gminy Nowe Skalmierzyce: Panie -  Ewę Gierszewicz, Zofię Misiak, Natalię Maj-Tabakę oraz Panów - Józefa Napadłka, Krzysztofa Kowalczyka i Andrzeja Spaleniaka. Tego dnia wraz z całą społecznością szkolną był także proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Droszewie ks. dr Jarosław Materliński, ponadto Pan Józef Przybyłek – projektant i inspektor nadzoru, Pan Roman Mikulski Roman – wykonawca i kierownik robót, Pan Bartosz Kosecki – wykonawca oraz Panowie Tomasz Fulczyk i  Mariusz Puchalski – inspektorzy ds. inwestycji Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

   Dyrektor szkoły Pani Lidia Biela w swoim wystąpieniu podkreślała: „Dziś wszyscy możemy cieszyć się nowoczesnym, pięknym obiektem i w pełni z niego korzystać. Z pewnością udział w zajęciach na nowym boisku przyczyni się do waszego rozwoju a może nawet do odkrycia nowych sportowych talentów.”  Na zakończenie części oficjalnej nie zabrakło słów wyrażających wdzięczność za wsparcie, dobrą radę i życzliwość w realizacji tak dużego  przedsięwzięcia. Wśród licznych podziękowań znalazły się te, które Dyrektor Szkoły skierowała na ręce rodziców uczniów z Przewodniczącym Rady Rodziców Panem Karolem Frąszczakiem oraz mieszkańców wsi Droszew z sołtysem Panem Józefem Napadłkiem. Siedem platanów rosnących w sąsiedztwie placu zabaw, zakupionych przez mieszkańców Droszewa,  będzie ozdobą obiektu i pamiątką tak ważnego wydarzenia. Pani Alinie Mądry przewodniczącej koła gospodyń wiejskich w Droszewie Pani Lidia Biela podziękowała za przygotowaną dla uczestników uroczystości niespodziankę.

Pani Dyrektor wyraziła także swoją dumę ze wspólnych osiągnięć i inicjatyw. Dodała, że w ten sposób buduje się fundamenty współpracy dla dobra dzieci.

Wielką radość sprawiły gościom występy przedszkolaków i uczniów. Piosenki i układy taneczne nawiązywały do  sportu i zdrowego stylu życia.