Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

„ZABAWA Z POEZJĄ”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W lutym (08.02.19r. i 09.02.19r.) odbyły się kolejne eliminacje do Konkursu Recytatorskiego "Zabawa z poezją". O wejściówki do finału, w sali widowiskowej kaliskiego MDK walczyło 52 recytatorów z Kalisza i okolic. Jury w składzie: Beata Paszak dyrektor MDK, Łukasz Pieniążek z-ca dyrektora MDK, Elżbieta Orłowska, Małgorzata Piechowiak i Magdalena Żarnecka po wysłuchaniu wszystkich recytacji w dwóch kategoriach wiekowych wybrało najlepszych recytatorów. Naszą szkołę reprezentowały:

Nikola Rubas i Oliwia Garsztka z klasy II

Nikola Michalak, Patrycja Marciniak, Faustyna Tułacz, Maja   Gierszewicz z klasy IV

Wiktoria Matuszewska, Jagoda Kryś, Julia Klicha, Karolina Mądry, Karolina Binek, Paulina Kowalczyk, Maria Frankiewicz z klasy V

Weronika Banaszak z klasy VI

Dziewczynki wspaniale zaprezentowały na scenie jeden z dwóch przygotowanych wierszy polskich autorów z repertuaru poezji dla dzieci i młodzieży. Wśród nich nie zabrakło utworów naszej patronki Marii Konopnickiej. Jurorzy wyróżnili tylko kilkanaście osób. Nagrody i jednocześnie wejściówki do finału otrzymały Marysia Frankiewicz i Weronika Banaszak. Teraz dziewczynki muszą przygotować nowy wiersz, który wyrecytują na scenie MDK już w marcu.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał!

(M.K.)