Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

POTRÓJNY SUKCES W REJONOWYCH PREZENTACJACH MONODRAMÓW!

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„MONODRAM – TEATR JEDNEGO AKTORA – łączy  słowo, ruch i gest, pozwala na wykorzystanie rekwizytu. Ta forma sceniczna zaspokaja potrzebę naturalnej aktywności i spontaniczności, wpływa na rozwój intelektualny dziecka…”         

 

27.10.2018r. Oliwia Garsztka- kl.1, Karolina Mądry- kl.5, Weronika Banaszak- kl.6 i Joanna Rubas –kl. 6 reprezentowały naszą szkołę w XVIII Rejonowym  Przeglądzie Monodramów. Na deskach kaliskiej sceny w Zespole Szkół nr 9 dziewczynki wspaniale zaprezentowały swój aktorski talent. Posługując się twórczo tekstem znanych i  cenionych polskich poetów, rozśmieszały, jak i wzruszały zgromadzoną publiczność. Na scenie pojawiła się żabka Mania, reporterka Expresu Reporterów, nastolatka czy też dziewczyna „rozmyślająca na dworcu”. Zachwyciła nie tylko doskonała gra aktorska, ale też opracowany scenariusz, reżyseria i scenografia. Kolejny raz uczennice z Droszewa zostały docenione przez jurorów, na czele których stanęli specjaliści od teatru, teatrolodzy i znakomity aktor kaliskiego teatru, pan D. Sosiński.

Karolina Mądry i Joanna Rubas w swojej kategorii wiekowej otrzymały  wyróżnienie i nagrody książkowe, natomiast Weronika Banaszak- II miejsce i awans do finału wojewódzkiego w Kleczewie.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne artystyczne laury. Powodzenia!

(M.K.)