Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Apel z okazji Światowego Dnia Walki z Głodem

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

6 listopada 2019 r. w naszej szkole uczennice z klasy V i VI zaprezentowały część artystyczną, która była okazją do podsumowania zbiórki żywności dla potrzebujących z najbliższej okolicy.

  Autorką scenki na temat „Warto być sobą” jest  Karolina Mądry, uczennica  kl. VI wcieliła się również w rolę narratora. Scenka nawiązywała do postawy uczniów, którzy powinni wierzyć w siebie i myśleć pozytywnie. Do takiego wniosku doszła główna bohaterka opowiadania, jej postać odegrała Karolina Binek. Podczas apelu nie zabrakło akcentów językowych, ponieważ uczennica klasy V Faustyna Tułacz zapoznała zebranych z definicją głodu i sprawdziła wiedzę koleżanek i kolegów na temat: odmiany rzeczownika głód przez przypadki, tworzenia wyrazów bliskoznacznych i pochodnych oraz znajomości związków frazeologicznych z rzeczownikiem głód. Starsi uczniowie mogli wykazać się wiedzą o oboczności rzeczowników.

    Tego dnia nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że rozumieją potrzeby innych       i że mają ogromne serce. Dziękujemy za okazane dobro i aktywny udział                   w przedsięwzięciu zorganizowanym przez Szkolne Koło Wolontariatu.