Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI O POLSCE

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

28 listopada 2018r. grupa utalentowanych muzycznie uczniów naszej szkoły wzięła udział w IX Międzyszkolnym Konkursie Piosenki o Polsce organizowanym w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wlkp. W tegorocznej edycji przeglądu udział wzięło 81 uczestników (27 dzieci z klas 1-4, 54 uczniów z klas 4-8 ) z Domów Kultury, ostrowskich szkół oraz placówek z całego powiatu. Szkołę Podstawową im. M. Konopnickiej w Droszewie reprezentowali soliści i zespół wokalny:

Maciej Beker z klasy 1        Maja Gierszewicz z klasy IV

Wiktoria Matuszewska z klasy V     Karolina Banasiak z klasy VII        

Marcin Płotek z klasy VI, który na scenie akompaniował sobie grając na gitarze,

zespół wokalny z klasy 2: Oliwia Garsztka, Zofia Olejnik, Amelia Matuszewska,

          Marta Frankiewicz, Nikola Rubas

Jury w składzie: Sławomir Glaser i Maciej Kasprzak uważnie wysłuchało wszystkich wykonań i podkreśliło bardzo wysoki poziom artystyczny konkursu. W każdej kategorii wiekowej wybrano miejsca i wyróżnienie.

W młodszej grupie wyróżnienie otrzymał nasz zespół wokalny z klasy 2. Dziewczynki w pięknych ludowych strojach zachwyciły wspaniałym śpiewem, muzykalnością i interpretacją piosenki „Co to jest niepodległość”.

Pozostali nasi wokaliści i instrumentalista równie profesjonalnie zaprezentowali się na ostrowskiej scenie. Za występy otrzymali gromkie brawa i dyplomy udziału. Jesteśmy pewnie, że nabyte doświadczenie sceniczne jeszcze wiele razy zaowocuje w przyszłości. Gratulujemy wszystkim i trzymamy kciuki za kolejne piękne występy!(M.K.)