Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Laboratorium przyszłości - podsumowanie 2022

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Laboratorium przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jest to misja stworzenia nowoczesnej szkoły, w której zajęcia są prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie naszej szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Samorządowa nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30000 złotych na zakup wyposażenia technicznego, potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.  Zakupiony sprzęt odpowiada w pełni naszym potrzebom i wykorzystywany jest w realizacji podstawy programowej, na zajęciach dodatkowych, również  w przygotowaniach do konkursów i uroczystości szkolnych. Poniżej kilka zdjęć i efekty pracy z pierwszej części roku szkolnego 2022/2023.