Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Z wizytą w Trkusowie - współpraca z kołem gospodyń wiejskich

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Spotkanie uczniów z przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Trkusowie Panią Anną Kruszyk oraz sołtysem wsi Trkusów Panem Andrzejem  Spaleniakiem  odbyło się 17 grudnia 2019 r. w sali wiejskiej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Weronika Banaszak, Karolina Jaśkiewicz, Gabrysia Frąszczak z mamą, Nikola Michalak, Natalia Płotek, Marcin Płotek z mamą i Faustyna Tułacz z mamą.

Spotkanie było okazją do nawiązania współpracy z członkami koła gospodyń wiejskich, poznania zadań i doświadczeń członków organizacji  oraz promowania kultury i tradycji związanych z Wielkopolską. Przedstawiciele klas: piątej, siódmej i ósmej przygotowali teksty w gwarze wielkopolskiej i zaprezentowali je w obecności zacnych gospodarzy oraz rodziców i nauczycieli. Następnie Karolina Jaśkiewicz opowiedziała o tradycjach bożonarodzeniowych w Wielkopolsce, po czym wszyscy uczestnicy spotkania wspominali święta w swoich domach. Niezwykle interesująca okazała się prezentacja Faustyny z klasy piątej. Dziewczynka przedstawiła ciekawostki dotyczące wigilijnych potraw w naszym regionie. Miło było odwołać się do wspomnień o potrawach, które w dzień Wigilii wiele lat temu przygotowywały nasze babcie i prababcie. W dalszej części spotkania Pani Kruszyk z wielką pasją opowiedziała o funkcjonowaniu koła gospodyń wiejskich w Trkusowie, chętnie odpowiedziała też na pytania zadane przez uczniów naszej szkoły.

Wielką przyjemność sprawiło dzieciom wspólne ozdabianie pierniczków zakupionych przez radę rodziców i częstowanie słodkościami uczestników spotkania.

Na zakończenie spotkania uczniowie szkoły wraz z opiekunkami złożyli na ręce Pani Anny Kruszyk w imieniu Pani Lidii Bieli – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Droszewie - podziękowania i życzenia świąteczne.

Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, możliwość zdobycia cennych doświadczeń i przemiłą atmosferę.