Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Sprawozdanie z wycieczki do Kalisza

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

8  maja 2019 roku o  godz.  7.10  wyjechaliśmy z Droszewa autobusem linii podmiejskich do  Kalisza na wyjątkowe przedstawienie pt. ,,Balladyna’’ Juliusza Słowackiego. W  wycieczce uczestniczyło 14  uczniów oraz dwie panie nauczycielki. 

          Po dotarciu na miejsce udaliśmy się  do  Centrum   Kultury i  Sztuki  przy        ul. Łaziennej 6.  Tam oglądaliśmy  spektakl  w  wykonaniu  aktorów z teatru  „ARTENES”  z  Wrocławia.  Po wejściu do sali, w której odbywał się spektakl, zaskoczyło nas, że nagle na scenie pojawił się sam Juliusz Słowacki (w rolę poety wcielił się niezwykle utalentowany aktor). Najpierw rozmawiał z bohaterami swoich książek,  w końcu zniknął a po chwili ujrzeliśmy Alinę i Balladynę. Spektakl bardzo nam się spodobał, ponieważ akcja przedstawienia była ciekawie połączona z uniwersalnym przesłaniem utworu. Ważną rolę odegrały też światło i muzyka, ale najbardziej doceniliśmy profesjonalną grę aktorską czworga artystów.

       Po  wizycie w teatrze udaliśmy się na spacer po Kaliszu. Pierwsze kroki skierowaliśmy do sanktuarium pw. św. Józefa.

       Następnie poszliśmy do McDonald’s. Tam spędziliśmy czas na miłej rozmowie, mogliśmy też posilić się i chwilkę odpocząć.  

      Podczas spaceru Weronika  z klasy VI wykonywała zdjęcia. Uwieczniła  głównie uczestników wycieczki na tle przepięknej przyrody i zachwycających zabytków Kalisza: baszty Dorotki, urokliwych miejsc w Parku Miejskim, założonym w 1798, wielokrotnie powiększanym i przekształcanym. Zainteresowała nas informacja, że w XIX wieku park kaliski był uważany za najpiękniejszy polski ogród publiczny, a w najstarszej części był utrzymany w stylu ogrodu angielskiego. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się również, że to najstarszy park miejski w Polsce, wpisany do rejestru zabytków w 1964.

      Na spacerze dopisała nam pogoda, mogliśmy więc podziwiać uroki wiosennej przyrody. W Kaliszu spędziliśmy bardzo miłe chwile, poznaliśmy też legendę związaną z najstarszym miastem w Polsce i zrelaksowaliśmy się. Wycieczka była bardzo udana. Zmęczeni, ale w świetnych humorach wróciliśmy do szkoły o godz. 14.00. Już dziś planujemy kolejną wizytę w teatrze.

 

       Zuzanna Gierszewicz, Sandra Klicha, Weronika Zdziebkowska – uczennice klasy VI