Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Mały Ratowniczek

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Nasza Szkoła jest miejscem, w którym uczymy dzieci, jak mają radzić sobie w różnych sytuacjach życiowych. Dlatego warto, aby odbywały się dodatkowe zajęcia - lekcje ratowania życia i naukę o sposobach niesienia pomocy. Stąd wynika potrzeba  realizacji zajęć  pt. „Mały Ratowniczek”.
16 X corocznie braliśmy udział w biciu rekordu Guinnessa, organizowanego przez WOŚP.Jest toŚwiatowy Dzień Przywracania Czynności Serca.Nie zapomnieliśmy o tym Dniu i w tym roku. Zachowując wszelkie środki ostrożności uczyliśmy się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Znajomość RKO( resuscytacja krążeniowo- oddechowa) ratuje życie, dlatego pamiętając o swoim bezpieczeństwie, powinniśmy być przygotowani i nosić przy sobie maskę, w miarę możliwości okulary ochronne lub przyłbicę oraz jednorazowe rękawiczki. Ważną informacją jest to, że jeśli nie jesteśmy w stanie wykonać oddechów ratowniczych ze względu na brak maseczki czy innych względów bezpieczeństwa to należy niezwłocznie przejść do wykonywania uciśnięć klatki piersiowej oraz jak tylko to możliwe użyć defibrylatora (AED). Wczesne użycie defibrylatora znacząco zwiększa szansę poszkodowanego z COVID-19. - Małgorzata Bochniak, koordynatorka Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować

 Uświadamianie dzieciom o grożących niebezpieczeństwach, uwrażliwienie ich na dbałość o swoje zdrowie, kształcenie u dzieci bezpiecznych zachowań, nabycie umiejętności zachowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz nabycie rzeczywistych, praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy sobie i innym to jedno z priorytetowych zadań Naszej szkoły.