Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

15 września niepozorna kropka obchodzi swoje święto !

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wszystko zaczęło się, gdy kanadyjski pisarz Peter Reynolds opisał w książce „The Dot” (Kropka) historię małej Vashti- dziewczynki, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Opowieść, która została przetłumaczona na dwadzieścia języków ma prosty przekaz- każdy może w sobie odkryć talent, nawet gdy mocno powątpiewa we własne możliwości. Książka Reynoldsa stałą się pretekstem do wprowadzenia w 2008 roku Międzynarodowego Dnia Kropki. 15 września dzieci na całym świecie poznają historię Vashti, tworzą kropkowe  arcydzieła i odkrywają własne talenty.

Także uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej zaangażowali się w tę inicjatywę.W minioną środę po raz siódmy świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kropki. W organizację tego dnia aktywnie włączył się Samorząd Uczniowski organizując konkurs plastyczny w dwóch grupach wiekowych: tematyka dla klas 1-4 - „Widzę świat w kropkach” oraz dla klas 5-8 : „Przez kropkę do marzeń”.Galerię prac można zobaczyć w świetlcy szkolnej! Dodatkowo, w środę obowiązywało hasło „Kto przebrany nie pytany”. Nie zabrakło zatem kropkowych strojów. Samorząd Uczniowski zorganizowały również dla uczniów klas 1-6 różne konkursy oraz zabawy.

Laureatom wszystkich konkursów wręczono drobne  upominki.

 

Gratulujemy oraz życzymy wszystkim uczniom naszej szkoływiary we własne możliwości.