Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Tydzień Języków Obcych w naszej szkole

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W poniedziałek 14.10.2019r w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Droszewie odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który jednocześnie zapoczątkował Tydzień Języków Obcych w naszej szkole.

Podczas pokazu talentów, uczniowie klas V-VII udowodnili, że nauka języków to nie tylko „wkuwanie” słówek i nauka zasad gramatyki, ale także bliskie spotkania z kulturą. Uczniowie recytowali łamacze językowe w różnych językach, śpiewali piosenki w języku angielskim, a prawdziwą wisienką na torcie było przedstawienie w j. angielskim zatytułowane „Ambitions” przygotowane przez uczniów klas V-VI.

Poza tym, przez cały tydzień cała społeczność szkolna mogła oglądać galerię prac – plakatów nt. krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych wykonanych przez uczniów klas V i VI czy flag tychże państw w wykonaniu uczniów klas I-III, a także wziąć udział w licznych konkursach oraz zajęciach kulturowych.

Wydarzenie to było okazją do pogłębienia naszej wiedzy na temat różnych krajów europejskich, ich tradycji i języka, a także na ćwiczenie umiejętności językowych naszych uczniów. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie w przyszłości znów chętnie wezmą udział w podobnym wydarzeniu.