Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

"Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

We wrześniu nasze przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiego Programu Rozwijania Czytelnictwa  pod nazwą  "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Organizatorem projektu jest wydawnictwo MAC oraz czasopismo edukacyjne ,,Bliżej Przedszkola”. Do przedszkolaków  przybył więc Mały Miś. Pluszak otrzymał imię BRUNO i został wyposażony  w dziennik podróży. W ramach projektu dzieci w ciągu całego roku czeka wiele przygód  z Misiem, który  nie tylko będzie czytał z dziećmi, ale również zabierze je do świata patriotyzmu, kulinariów, bezpiecznego internetu, aktywności sportowych i kreatywnych.

 Pierwsze zadanie zostało już zrealizowane. Miś Bruno zachęcał dzieci do czytania, wędrował po domach wszystkich przedszkolaków. Dzieci opiekowały się misiem przez kilka dni, uzupełniały dzienniczek rysunkiem lub zdjęciem oraz czytały misiowi bajki wraz z rodzicami. W ten sposób powstał wspaniały dziennik podróży, w którego wykonanie zaangażowały się wszystkie przedszkolaki oraz ich rodzice i rodzeństwo. Dziennik podróży  można podziwiać  w naszym przedszkolu.