Dzień Polskiej Niezapominajkito święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, które zapoczątkował redaktor radiowej „Jedynki” Andrzej Zalewski. Holendrzy słyną z tulipanów, Francuzi z konwalii, Anglicy kojarzeni są z hiacyntami, a redaktor Zalewski zaproponował skromny kwiat – niezapominajkę, jako kwiatowy symbol Polski. Zwrócił on uwagę, że ekologia to nie tylko ochrona przyrody przez wielkie „O”, czyli rezerwaty, parki i pomniki przyrody. To także każde działanie, które możemy wykonać w codziennym życiu, np. oszczędzając wodę, energię, segregując śmieci czy dbając o czystość w lesie.
Święto Niezapominajki jest uniwersalnym świętem – przypomina nie tylko o bogactwie i pięknie ojczystej przyrody, ale także o osobach, które kochamy.
W dniach14, 17 i 18 maja w naszej szkole było kolorowo.Uczniowie nosili ubrania z akcentami w kolorach niebieskim, białym i różowym. Odbył się konkurs plastyczno- techniczny ,,Moja niezapominajka”. Recytowano również z pamięci wiersz Marii Konopnickiej,,Niezapominajki”. Uczniowie mieli naprawdę wspaniałe pomysły na NIEZAPOMINANIE. Za udział w zajęciachzostały wyróżnione uczennice z klasy I: Nikola Jarosik, Zosia Frąszczak i Julia Jopek z klasy II Agata Kliber, Zuzia Jeżyk, Weronika Kryś i Hania Ochlik, z klasy III: Wiktoria Wojciechowska, Alicja Bartoszek i Maciej Beker.
Doskonałą formą na niezapominanie był trening pamięci, który miał na celu rozwój tej sprawności. Następnie rysowaliśmy niezapominajki na boisku.
W trosce o mózg rozwijaliśmy kompetencje poznawcze dzieci. W nagrodę za aktywny udział w różnych przedsięwzięciach uczniowie otrzymali upominki.
Odwiedzając strony, do których linki zamieszczono poniżej, można wzbogacić wiedzę o niezapominajce i związanej z nią :
1.niezapominajkahttps://www.youtube.com/watch?v=vN6Qr1fqu80
2. piosenkahttps://www.youtube.com/watch?v=tALCmDbP66Y
3. wiersz Marii Konopnickiej pt. „Niezapominajki” https://www.youtube.com/watch?v=JyYOm2RYv8o&list=RDJyYOm2RYv8o&start_radio=1
Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka. Niech wspomnienie to trwa cały czas.