Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Sukces Wiktorii Wojciechowskiej !

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Uczennica klasy III Wiktoria Wojciechowska wzięła udział 25 listopada w II PRZEGLĄDZIE POEZJI ŚPIEWANEJ I RECYTOWANEJ „LISTOPADOWE WERSY” organizowanym przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczna w Nowych Skalmierzycach. 

Celem przeglądu było: propagowanie i promowanie piosenki poetyckiej o wysokich walorach artystycznych, poszukiwanie młodych talentów i inspiracja do poszukiwań artystycznych w dziedzinie poezji i muzyki, rozwijanie wrażliwości artystycznej u młodych wykonawców i odbiorców piosenki poetyckiej, konfrontacja dokonań twórczych, połączenie odbioru poezji czytanej i poezji śpiewanej, rozwój twórczości literackiej i muzycznej.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju oraz regionie w tym roku przegląd odbywał się zdalnie. Wiktoria zaprezentowała piosenkę Magdy Umer "Jesienny koncent na dwa swierszcze i wiatr w kominie" (sł. W. Niżyński, muz. K. Knittel). Wiktoria wyspiewała pierwsze miejsce w kategorii klas I-III  w Przeglądzie Poezji Śpiewnej. Serdecznie gratulujemy Wiktorii i życzymy dalszych sukcesów. 

https://youtu.be/BL7qDBCq0ZA