Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

WSPANIAŁA PRZYGODA Z LEKTURAMI

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Niebywały sukces odniosły uczennice naszej szkoły w III Międzyszkolnym Konkursie Znajomości Lektur dla klas I-III pt. „ Miedzy słowami, przygoda z lekturami”, który odbył się dnia 17 maja 2019r. w Szkole Podstawowej w Skalmierzycach. Uczniowie z wielu szkół naszej gminy popisywali się znajomością literatury dziecięcej. Naszą szkolę reprezentowali bardzo dobrze : Maciej Beker z klasy I, Marta Frankiewicz z klasy II, oraz Julia Błaszczyk z klasy III. To właśnie dziewczynki okazały się najlepsze. Marta Frankiewicz, zajęła II miejsce w kategorii klas II i Julia Błaszczyk zajęła również  II miejsce w kategorii klas III. Uczniowie wykonywali w swojej kategorii wiekowej zadania tematycznie związane z treścią  lektur z klasy I : ,, Plastusiowy pamiętnik”- M. Kownackiej, ,, Opowiadania z Doliny Muminków”-T. Jansson, ,, Muzykanci z Bremy”- J i W. Grimm, ,, O Lechu i Białym Orle”- M. Orłoń i J. Tyszkiewicz, Baśnie ,, Krzesiwo”, Dziecięca paplanina”, ,, Pierwiosnek”, ,, Syn Dozorcy”, Historia najmniej  prawdopodobna”- H. Ch. Andersena, z klasy II: ,, Detektyw Pozytywka”- G. Kasdepke, ,, Calineczka”- H. Ch. Andersen, ,, Karolcia”- M. Kruger, ,, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” – J. Bednarek, ,, Koszmarny Karolek”- F. Simon i z klasy III: ,, Doktor Dolittle i jego zwierzęta”-H. Lofting, ,, O psie, który jeździł koleją”- R. Pisarski, ,, Asiunia”- J. Papuzinska, ,, Przerwany hejnał” M. Orłoń, ,, Ronja, córka rozbójnika”- A. Lindgren.  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

 Gratulujemy  sukcesu!