Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Po ślubowaniu!

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dzień 29.01.2021r. przeszedł już do szkolnej historii, ale nasi Pierwszoklasiści będą go zapewne jeszcze nieraz wspominać. Po długim oczekiwaniu mogli nareszcie zostać oficjalnie przyjęci do grona uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Droszewie. To bardzo ważny moment w życiu każdego ucznia rozpoczynającego swoją szkolną przygodę- pierwsze ważne obietnice, przysięgi i pasowanie.

Przygotowania do tej wyjątkowej uroczystości rozpoczęliśmy w październiku niestety trwająca pandemia utrudniła nasze plany. Inaczej niż zwykle- bez zaproszonych gości, rodziców, publiczności, ale we własnym gronie ślubowaliśmy na godło i sztandar szkoły. Uroczystego pasowania dokonała dyrektor szkoły pani Lidia Biela, która była pod dużym wrażeniem wspaniałej postawy pierwszaków, ich zaangażowania i przygotowania. Po prezentacji artystycznej czekało na dzieci wiele upominków od Burmistrza Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce pana Jerzego Łukasza Walczaka, Rady Rodziców przy szkole w Droszewie, p. dyrektor, wychowawcy oraz młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola. Pierwszaki z dumą oglądały swój pamiątkowy dyplom, legitymację, słowniki i nasz pierwszy klasowy filmik Kilka dni z życia pierwszaka. Z radością wspominaliśmy nasze kroki w szkole, pierwsze lekcje, wspólne zabawy, obserwacje. Resztę dnia dzieci spędziły wspólnie z ulubionymi planszówkami i słodkościami ufundowanymi przez rodziców, a o swoich wrażeniach mogły na bieżąco opowiedzieć mamom podczas video-spotkania w klasie.

 

Wszystkim Pierwszoklasistom raz jeszcze życzę samych 6, prawdziwych szkolnych przyjaźni i wiele radości w zdobywaniu wiedzy!

Wychowawca klasy 1- Magdalena Kubacka