Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

BĄDŹMY ŻYCZLIWI CODZIENNIE

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonychz 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

 

Przesłanie akcji jest proste – BĄDŹMY ŻYCZLIWI CODZIENNIE, A NIE TYLKO OD ŚWIĘTA!

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

 

My w tym roku obchodziliśmy Dzień Życzliwości na odległość. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej w Droszewie wzięli udział w akcji #życzliwi, tworząc albumy swoich „życzliwych” zdjęć techniką kolażu.

 

Z tej okazji, uczniowie szkoły poproszeni zostali również o wypełnienie ankiety, w której to ich zadaniem było wskazanie najbardziej życzliwego ucznia oraz nauczyciela naszej szkoły. A oto jej wyniki:

klasy 1, 2, 3, 5 – brak lidera, uczniowie uznali wszystkich swoich kolegów i koleżanki za jednakowo życzliwych i serdecznych;

klasa 4 – zwycięzcami zostali Damian Michałowski oraz Amelia Matuszewska

klasa 6 – miano najbardziej życzliwej koleżanki otrzymała Aleksandra Błaszczyk

klasa 7 – jednogłośnie Julia Klicha

klasa 8 – Sandra Klicha

Wśród nauczycieli, uczniowie naszej szkoły nominowali pana Kamila Stodolskiego oraz panią Agnieszkę Florczak.

 

Gratulujemy! :-) 

Kolaż klasy 7 - kliknij i zobacz