Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

,,MUZYKA OTWIERA SERCA I ŁAGODZI OBYCZAJE’’

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Osiemnasta edycja Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Radosne nutki”,  zgromadziła na scenie rekordową ilość utalentowanych artystów ze szkół Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Kolejny raz Stare Kino w Nowych Skalmierzycach, rozbrzmiewało wesołymi dźwiękami i wspaniałymi głosami dzieci z klas I-III i klas IV-VIII. Honorowy patronat nad festiwalem objęli: Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak oraz Międzyszkolny Ośrodek Animatorów Kultury.

Naszą szkołę reprezentowali:

soliści- Maciej Beker- kl.I, Aleksandra Błaszczyk- kl.IV, Karolina Banasiak- kl.VII

zespoły- Oliwia Garsztka, Amelia Matuszewska- kl.II,

Marta Frankiewicz, Zofia Olejnik, Nikola Rubas- kl.II, Julia Błaszczyk - kl. III            

Patrycja Marciniak, Maja Gierszewicz- kl.IV i Wiktoria Matuszewska, Maria Frankiewicz- kl.V

Wszyscy wokaliści wspaniale i zgodnie z regulaminem, wykonali piosenki o tematyce dziecięcej, pogodnym charakterze, dopasowane formą i treścią do wieku.

Jury w składzie: przewodniczący- Mariusz Jernalczyk, członkowie: Magdalena Zielezińska-Wypiorczyk i Henryk Jamroziak oceniało dobór repertuaru, wykonanie, stopień trudności, ogólny wyraz artystyczny i estetyczny. Utwory zaprezentowane przez uczniów oraz grupy wokalne cechował bardzo wysoki poziom. Przyznano nagrody i wyróżnienia, które w udziale przypadły również uczniom z Droszewa. W trakcie obrad jury widownia brała udział w konkursach i obejrzała zabawny program artystyczny w wykonaniu kabaretu Bzik.

 

Wyróżnienie i nagrodę książkową otrzymała grupa wokalna z klasy II i III w składzie: Marta, Zosia, Nikola, Julia oraz solistka z klasy VII- Karolina. Wszystkich uczestników nagrodzono gromkimi brawami i słodkimi upominkami.

Gratulujemy!