Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

05 stycznia 2019r. rozśpiewani uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminno-Diecezjalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w kościele św. Mikołaja w Gostyczynie. Ja co roku przegląd muzycznie utalentowanych dzieci cieszył się dużym zainteresowaniem. Przy żłóbku zaprezentowali się soliści w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-IV i klasy V-VIII) oraz zespoły wokalne. Rozbrzmiewały tradycyjne kolędy oraz mniej i bardziej znane pastorałki. Jurorzy oceniali emisję głosu, dobór repertuaru i ogólne wrażenie artystyczne. Jesteśmy dumni z wszystkich reprezentantów Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Droszewie, którzy zdobyli najwyższe laury.

W kategorii zespoły:

Jagoda Kryś (kl.V) z siostrami- Leną i Weroniką (przedszkolakami) wyśpiewała wyróżnienie.

W kategorii klas I-IV wyróżnienie powędrowało do Mai Gierszewicz, Izy Lesień i Mai Małeckiej- uczennic z klasy IV. W tej samej kategorii Nikola Michalak (kl.IV) zdobyła nagrodę i I miejsce I, a Aleksandra Błaszczyk (kl.IV)  II miejsce.

Wśród starszych uczestników najlepsza okazała się Karolina Banasiak z klasy VII, którą jurorzy docenili nagrodą i I miejscem za wspaniałe wykonanie pastorałki „Mario”. Wszystkie dziewczynki oprócz dyplomów i nagród rzeczowych otrzymały zaproszenia do Parku Trampolin i Sali Zabaw w Kaliszu.

Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!


(M.K.)