Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Zajęcia laboratoryjne na Uniwersytecie Łódzkim

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

         Dnia 28  marca 2019 roku uczniowie klasy 7 i 8 naszej szkoły wzięli udział w laboratoryjnych zajęciach  warsztatowych w Zakładzie Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Łódzkiego.

          Głównym celem  zajęć prowadzonych pod czujnym okiem pani dr Anny Wypych-Stasiewicz, jest pogłębianie wiedzy chemicznej i wdrażanie uczniów do samodzielnego wykonywania doświadczeń, dokonywania  wnikliwych obserwacji oraz wyciągania wniosków na ich podstawie .

          Podczas zajęć uczniowie samodzielnie przeprowadzili doświadczenia takie jak: reakcje kwasów z metalami, rozdzielanie mieszanin metodą chromatografii bibułowej, przeprowadzali reakcje strąceniowe,  badali właściwości utleniające jonów manganianowych (VII), spalali etanol, przeprowadzili elektrolizę , spalali wodór i wykrywali glukozę metodą Trommera  i  Tollensa.

         Zainteresowanie naszych uczniów tego typu zajęciami jest bardzo duże. Z dużym entuzjazmem i zapałem wykonywali doświadczenia wykazując się wiedzą , ciekawością badawczą i  kreatywnością w  rozwiązywaniu problemów badawczych. Myślę, że następne zajęcia będą równie ciekawe.

                                                                                                                                           (S. Wawrzyniak)