Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

"Mój niepełnosprawny kolega" konkurs szkolny

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Na przełomie maja i czerwca w naszej szkole odbyło się wręczenie symbolicznych nagród oraz dyplomów za udział w szkolnym konkursie "Mój niepełnosprawny kolega. Celem konkursu było kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych, przełamywanie lęku przed osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Temat konkursu zainspirowany został obchodzonymi już tradycyjnie Międzynarodowym Dniem Osob z Zespołem Downa oraz Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Dlatego też czas przełomu marca i kwietnia stał się doskonałą okazją do poruszenia tej tematyki także w naszej szkole. Zorganizowana wystawa prac pokonkursowych pokazała, że uczniom te zagadnienia nie są obce. Uczestnicy w twórczy sposób i z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych starali się pokazać jak powinny wyglądać relacje między pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi rówieśnikami. Konkurs plastyczny skierowany był do uczniów klas I-III. Dla uczniów klas IV-VIII przewidziany został konkurs literacki.

Laureaci konkursu plastycznego: Ala i Małgosia - klasa I, Marta, Nikola, Zosia, Amelia, Maciej - klasa II, Julia - klasa III.

Laureatki konkursu literackiego: Daria, Faustyna - klasa IV, Julia, Karolina - klasa V.

Wszystkim autorom prac należą się podziękowania i gratulacje za uczestnictwo w konkursie.

Wiersz Daria

Wiersz Julia

Opowiadanie Faustyna