Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

BohaterOn w naszej szkole!

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„BohaterON w Twojej Szkole” to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Celem kampanii jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukacja społeczeństwa, a także promocja postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.

W Pażdzierniku uczniowie naszej szkoły wzieli udział w lekcjach poświęconych wydarzeniom, które rozpoczęły się 1sierpnia 1944 r. następnie przygotowali kartki i listy dla Powstańców Warszawskich w podziękowaniu za ich niezwykłą postawę, odwagę, męstwo i wolę walki o wolność.