Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Uroczysta gala podsumowująca konkurs „100 lat UAM”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   18 czerwca 2019 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs „100 lat UAM”, zorganizowany przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego dla dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Wielkopolski.

Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowań historią UAM, pogłębienie więzi ze środowiskiem, kulturą, tradycją oraz rozwijanie wrażliwości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną. Zadania uczestników konkursu polegały na: wykonaniu pracy plastycznej na temat patrona UAM (dzieci przedszkolne), napisaniu wiersza na temat UAM (uczniowie klas I - IV szkół podstawowych), opisie wybitnego absolwenta UAM w okolicy (uczniowie klas V- VIII szkół podstawowych), rysunku lub zdjęcia sleeveface z książką wydaną przez Wydawnictwo UAM na temat siebie jako przyszłego studenta UAM. Podczas gali można było podziwiać wystawę prac nagrodzonych uczniów.

Nagrody i wyróżnienia zostały przyznane 44 pracom w 4 kategoriach. W kategorii klas I – IV III miejsce zajęła Faustyna Tułacz z klasy IV. Naszą szkołę reprezentowali również Szymon Gaweł i Daria Klicha (wiersz na temat UAM) oraz Karolina Mądry (opis wybitnego absolwenta).  Laureaci konkursu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży w Wielkopolsce, zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Uroczystość zakończyło przedstawienie dla dzieci pt. „Morska opowieść” w wykonaniu Teatru Krokodyl. Gratulujemy Faustynie, która z wdziękiem wystąpiła na scenie, towarzysząc profesjonalnym aktorom.