Czwartek, 25.4.2024
Name days: Jarosław / Marek
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

„Złote pióro” dla Faustyny

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

21 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej im. bł. ks. J. N. Chrzana w Gostyczynie odbyła się uroczystość, podczas której poznaliśmy laureatów Gminnego Konkursu Poezji Pisanej i Recytowanej o pióro Burmistrza Gminy i Miasto Nowe Skalmierzyce. W tym roku konkurs przebiegał pn. „Matematyka wierszem pisana”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl. V i VIII: Faustyna Tułacz i Karolina Jaśkiewicz. Dziewczyny napisały wiersze, których treść zgrabnie łączy dwa tematy – matematykę i miłość. I choć z pozoru wydaje się to niemożliwe, twórcze podejście naszych uczennic do tematu sprawiło, że poezja pokochała matematykę a matematyka – poezję.

Faustyna Tułacz zajęła I miejsce w kategorii klas IV – VI i otrzymała przepiękny dyplom oraz nagrody m.in. pióro, które posłuży jej z pewnością do pisania kolejnych wyjątkowych wierszy. Karolina Jaśkiewicz jest laureatką gminnego konkursu i reprezentantką szkoły w kategorii klas VII – VIII.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Miło spędzili czas na rozmowie i wymianie doświadczeń związanych z pisaniem. Mieli też okazję wysłuchać utworów swoich koleżanek i kolegów ze szkół z terenu naszej gminy i miasta.

Dziękujemy dziewczynkom za wkład pracy w przygotowanie się do konkursu i serdecznie gratulujemy pomysłów i sukcesów!