Sunday, 26.5.2019
Name days: Ewelina / Jan / Paweł
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

W kwietniu trójka dzieci z przedszkola brała udział w VI Turnieju Ekologicznym organizowanym przez Publiczne Przedszkole w Kotowiecku. Tematyką tej edycji turnieju było zdrowe odżywianie, znajomość piramidy żywienia i aktywności fizycznej. Nasza drużyna zdobyła III miejsce. Gratulujemy serdecznie i życzymy dzieciom kolejnych sukcesów. 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur  rozstrzygnięty

     W XXV wielkopolskiej edycji konkursu Kangur Matematyczny uczniowie klasy VII naszej szkoły Kamil Kubaś i Wiktor Bogacki uzyskali wyróżnienie.

W środę, 16 maja, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem " Najpiękniejsza zakładka do książki".

 Wśród laureatów znaleźli się:

w kategorii przedszkola i zerówki: Alicja Bartoszek

w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III: Julia Błaszczyk

26 kwietnia 2018r. w Starym Kinie w Nowych Skalmierzycach odbył się XVII Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej „Radosne Nutki". Kolejny już raz organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach we współpracy i pod patronatem Międzyszkolnego Ośrodka Animatorów Kultury w Nowych Skalmierzycach. Na tegorocznej scenie zaprezentowało się 40 utalentowanych wokalistów z wszystkich szkół naszej gminy. Jury w składzie: przewodnicząca p.

   8 maja 2018 r. z inicjatywy Dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zorganizowano w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Droszewie uroczystość z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

 

 25 kwietnia 2018 r. odbył się w Przedszkolu w Ociążu VII Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem:     "Z patriotyczna nutką".  Konkurs organizowany był dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych Gminy      i Miasta Nowe Skalmierzyce. Reprezentantami naszego  przedszkola byli:

-Nikola Jarosik

-Natalia Płotek

- Zuzanna Jeżyk

Dnia 30. kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 227. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to żywa lekcja historii dotycząca wydarzeń związanych z 3 maja 1791 roku. Uczniowie klas VI i VII przedstawili młodszym koleżankom i kolegom wydarzenia jakże odległe. Sejm uczniowski starał się opowiedzieć o wydarzeniach związanych z uchwalaniem i zatwierdzaniem konstytucji. Uczeń Kamil Kubaś wcielił się w rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego wielkiego zwolennika reform.

    3  maja 2018 r. o godz. 11.30 odbyła się w kościele p.w. Bożego Ciała uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem  władz samorządowych na czele z burmistrz Bożeną Budzik. Nabożeństwo sprawowali: proboszcz ks. kanonik Zbigniew Króczyński oraz wikariusz parafii ks. Łukasz Rau.  W trakcie kazania przypomniano wiersz Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”, którego treść była wstępem do rozważań na temat współczesnego patriotyzmu.

W pierwszych dniach kwietnia gościliśmy w szkole nadkomisarza Krzysztofa Kulę z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, który przeprowadził zajęcia profilaktyczne z zakresu cyberzagrożeń. Uczniowie z klas IV – VII z zainteresowaniem obejrzeli specjalnie dla nich przygotowaną prezentację multimedialną oraz wysłuchali prelekcji, w której Pan nadkomisarz omówił zagrożenia w sieci najczęściej czyhające na młodych ludzi.

    W ramach projektu edukacyjnego realizowanego w bibliotece szkolnej pn. „ Małymi kroczkami do klasy pierwszej” przedszkolaki odwiedzają szkolne kąty, a uczniowie opowiadają przedszkolakom o szkole.

Celem ogólnym opracowanego projektu jest pomoc przyszłym uczniom w adaptacji do nowych, specyficznych warunków nauki, przygotowanie do pełnienia nowej dla nich roli ucznia, motywacja do czytania poprzez zabawę oraz wspieranie ich rozwoju emocjonalno – społecznego.

Strony