Poniedziałek, 26.8.2019
Name days: Ireneusz / Konstanty / Maria
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Wiadomo, że w szkole nie można się nudzić, a nauka może być niezwykłą przygodą. Jednak pod koniec czerwca uczniowie marzą już o aktywnym wypoczynku, czasem po prostu o słodkim leniuchowaniu.

19 czerwca 2018r. odbył się gminny finał Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Autoportret”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ociążu. Kampania okazała się kolejnym sukcesem jednoczącym uczniów        z różnych szkół. Panowała wspaniała atmosfera, zarówno zdrowa rywalizacja jak i dobra zabawa.

Dnia 08 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego organizowanego w ramach XIV Festynu edukacyjnego„SPOTKANIE Z LASEM” w Ośrodku Kultury Leśnej  w Gołuchowie.Do tegorocznej edycji konkursu napłynęły łącznie 553 prace z 38 placówek szkolnych.Wśród nich były też prace uczniów ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej              w Droszewie.

Dnia 11 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach odbył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej i Niemieckojęzycznej dla uczniów klas IV-VII Szkół Podstawowych z terenu Gminy  i Miasta Nowe Skalmierzyce. Karolina Banasiak z klasy VI została zdobywczynią I  miejsca w konkursie śpiewając przepięknie „Say something” Christiny Aguilery & A Great Big World.

Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej  był organizatorem ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Ulubiona postać z utworów Marii Konopnickiej". Celem konkursu było propagowanie twórczości Marii Konopnickiej wśród dzieci uczęszczających do przedszkoli, a także rozwijanie kreatywności i postawy twórczej u dzieci.

    Dziś 1. dzień naszej  niezwykłej przygody. Odwiedziliśmy Ojcowski Park Narodowy. Tu postawiliśmy nasze pierwsze kroki na drodze ku odkrywaniu tajemnic Małopolski. Obszar zajmowany przez Ojcowski Park Narodowy jest turystycznie atrakcyjny z uwagi na licznie występujące jaskinie powstałe w wapiennych skałach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zwiedzanie jaskiń i podziwianie niezwykłych krajobrazów stało się okazją do poznania historii parku, jego geologii    i rzeźby terenu.   

Nasze dzielne przedszkolaki wzięły udział w IV Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków  SPRINTEM DO MARATONU.

Nauka wcale nie musi być trudna i mało atrakcyjna! Przekonali się o tym uczestnicy szkolnej wycieczki do Łodzi, którzy 29 maja 2018r. zwiedzając wystawę w Experymentarium mogli wszystkiego dotknąć i doświadczyć, a poprzez zabawę poznać niezwykłe zjawiska z różnych dziedzin nauki. Wiele emocji wzbudziły zagadnienia magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki oraz biologii.

     25 maja 2018r. gościliśmy w naszej szkole wyjątkowych gości, bowiem na widowni zasiedli Rodzice. Na scenie pojawiły się przedszkolaki i uczniowie, debiutanci i już doświadczeni, młodzi artyści, którzy wielokrotnie z sukcesami reprezentowali naszą szkołę w konkursach gminnych, powiatowych, rejonowych i wojewódzkich. Było wesoło i kolorowo, patriotycznie i wzruszająco, rozbrzmiewał śpiew     i recytacje, a energii dodawał taniec.

Strony